Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

niedziela, 14 sierpnia 2011

krosna. część 1

kupiłam krosna. w maju. na końcu świata, bo w Kostrzynie nad Odrą.
miałam je odebrać w czerwcu przy okazji turnieju w Międzyrzeczu - nie wyszło ze względów żylno-chorobowych. drugim podejściem była próba przewiezienia ich przez znajomych (tu chylę czoła przed Rybą) na grunwald - nie zmieściły się do busa.
więc w końcu sami ruszyliśmy w trasę.
pojechaliśmy po nie w piątek, zrobiliśmy prawie tysiąc kilometrów spędzając w samochodzie coś koło 17 godzin. wiem już, że się da pojechać pod granicę z Niemcami i wrócić za jednym razem. wiem też, że to nie jest do końca rozsądne i raczej nigdy w życiu nie będę chciała takiej epopei powtarzać.
wiem też, że mój pan mąż, który był naszym jedynym kierowcą jest wspaniały.

bałam się, że będą gigantyczne. są zaś niemal kompatybilne z samochodem, gdyby ramki udało się nam rozłożyć na deski spokojnie weszłyby do bagażnika. (ramki musiały jednak jechać na dachu). po złożeniu nie powinny przytłoczyć pokoju, w którym będą stały (a który miał być w planie naszą sypialnią - jak już mówiłam, mój pan mąż jest wspaniały - nie protestował przed zmianą planu zagospodarowania przestrzeni w mieszkaniu).

nie polecam mimo wszystko drogi krajowej numer 22 (choć ruch jest niewielki nawierzchnia jest fatalna).

chwilowo nabytek leży w piwnicy, w sobotę po południu, gdy już się wyspaliśmy, przenieśliśmy całość z garażu do domu. teraz muszę jeszcze tylko uprzątnąć przestrzeń w  pokoju krośnianym i możemy przystąpić do składania ich w, mam nadzieję działającą, machinę. nie wiem czy są kompletne. pan Waldemar, od którego je kupilam, też nie był tego pewien. ale wyglądają zacnie bardzo.
na zdjęciach proces montowania ładunku na dachu (pan mąż i pan Waldemar) i szybki rzut oka do bagażnika.

5 komentarzy:

 1. Agata cudownie, że już je masz w domu :):):)Nie mogę się doczekać kolejnych zdjęć i relacji z ustawiania.
  Specjalne pozdrowienia dla wyrozumiałego męża:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyobrażam sobie jaka musisz być szczęśłiwa. Także specjalne pozdrowienia dla Pana Męża.. i co najwazniejsze ... dobrej pracy na krosnach,

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję - widzę że sierpień to dobry czas na nowe krosna nie tylko dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem przezadowolona. mimo tej morderczej podróży. pan Waldemar jest fantastyczny:], nie dość że przetrzymał moje krosna kilka miesięcy w swoim sklepie to jeszcze cierpliwie pomagał nam je załadować na samochód i użyczył kilku niezbędnych ku temu akcesoriów.
  składanie krosien najprędzej w środę - muszę przygotować miejsce w sypialni (która stała się pracownią) a co najważniejsze jutro moja najlepsza przyjaciółka ma planowaną cesarkę - więc zostanę ciocią! i będę raczej cały dzień gdzieś na porodówce dyżurować, co by Anię za rękę potrzymać i wesprzeć jej pana męża.(oboje cali w emocjach jesteśmy).

  OdpowiedzUsuń
 5. Agata, co tak zamilkłaś ? Złożyłaś ?????

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...