Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

piątek, 3 lutego 2012

Witam ponownie. Może któraś z pań wytłumaczy mi od czego zacząć pracę na kołowrotku, bo z tych filmików to ani w ząb.

Pozwolę sobie zamieścić odpowiedz bezpośrednio w tekście posta .

Firma Ashford produkuje nie tylko bardzo dobre kołowrotki, ale na swojej stronie publikuje wspaniałe materiały instruktażowe. 
Oto jeden z takich filmów :Ja  wysnuwam czesankę prawą ręką  i nie zbliżam jej tak do wlotu wrzeciona, ale to sprawa bardzo indywidualna.

Uważam też , że przędzenie na kołowrotku należy zacząć od przędzenia na wrzecionie. Wrzeciono cały czas znajduje się pod pełną kontrolą, przędzenie przebiega wolno i umożliwia dokładne poznanie procesu powstawiania nitki.

1 komentarz:

  1. zzgadzam sie z tym.ja tez zaczelam od wrzeciona i potem poszlo mi super

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...