Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

czwartek, 18 marca 2010

Technika fraktali.

Przyszedł czas na wyjście z ukrycia. Witam wszystkich serdecznie i zapraszam na krótki kurs przędzenia techniką fraktali. Co powiecie na małe SAL (spin along, wspólne przędzenie)? 

 Zaczynam dziś kręcić wełenkę z owiec BFL (Blue Faced Leicestel). Kupiłam ją w sklepie LHogan na ETSY. W planie jest sprężysta 2ply w technice fraktali. Przykłady włóczek ukręconych tym sposobem można znaleźć  tutaj, tutaj i tu. O ile dobrze pamiętam pisałam już kiedyś o tej technice na swoim blogu. Jest super prosta. Wystarczy podzielić czesankę wzdłuż na pół. Jedną połówkę uprząść, otrzymując długie sekwencje kolorów. Z drugą połową czesanki robimy tak: Dzielimy na pół, znowu wzdłuż i jeszcze raz na pół każdy cienki pasek. Przędziemy później każdy z pasków po kolei, otrzymując krótkie sekwencje kolorów, ale powtarzające się 4 razy na całej długości nici. Dla lepszego zobrazowania macie tu schemacik na tle mojej Clotted Sky, ukręconej techniką fraktali:Kiedy singielki są gotowe, pozostaje już tylko skręcić je razem we włóczkę typu 2ply.

To co? Ja zaczynam kręcić i będę pokazywać swoje postępy. Przyłączacie się do zabawy?

4 komentarze:

 1. Mamciu złota, chyba za głupia jestem - nie rozumiem nic a nic. Musze to "przegryźć na spokojnie". Jak zrozumiem chętnie się przyłączę. ;-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic sie nie martw. Jutro pokarzę na zdjęciach jak dzielić czesankę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Jagienko :) Pięknie wygląda ta fraktalowa włóczka.Mam akurat kawałek barwionej czesanki i przyłączam się do zabawy. Będę dokumentować każdy etap pracy i proszę o wskazówki jak coś pokręcę .

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, będę kibicować wszystkim chętnym ;) Jutro ciąg dalszy zabawy z fraktalami.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...