Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

sobota, 28 sierpnia 2010

Przędzenie i filcowanie w plenerze

Dzisiejsze, (niestety deszczowe i zimne) popołudnie spędziłam w Podlesicach na fajnej imprezie plenerowej Jurajskie Regionalia. Do udziału w niej zaprosiła mnie Agnieszka Jackowiak - guru polskiego filcu! W imprezie uczestniczyli również Państwo Kromscy, polscy producenci kołowrotków, więc pokręciłam sobie trochę plenerowo na Fantazji :)

Kromski family

Zosia Kromska
Zasadniczo bardziej jest to post o filcowaniu, więc więcej o tym temacie już na moim blogu:)

4 komentarze:

 1. Ale miło spędziłaś czas :) Ich kołowrotki są naprawdę super i cieszę się że Zosia Kromska wraz z Rodziną pokazuje je również w Polsce.
  Podczas niedawnego spotkania z Elą miałam okazję poprząść na jej Fantazji. Kołowrotek zrobił na mnie dobre wrażenie. W rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach i jest bardzo starannie wykonany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, było miło!
  Odwiedzający stoisko wyrażali zainteresowanie kołowrotkami. Panowie najczęściej rozważali kwestie techniczne: dlaczego się skręca i wkręca? a panie odgrzebywały w pamięci stare, babcine kołowrotki, które wylądowały na strychu lub ... w piecu :(
  Były też oczywiście mniej lub bardziej udane próby przędzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, te historie o strychu i piecu są bardzo smutne :(
  Ale mam nadzieję, że moda na samodzielnie przędzione włóczki będzie się rozwijać i stare, dobre kołowrotki opuszczą strychy i będą ozdobną salonów. Ozdobą używaną , dodajmy :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...