Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

środa, 8 grudnia 2010

Czesanka z Wyszukane

Zrobiłam sweter z czesanki zakupionej w Wyszukane.
Jak wiecie, a jak nie wiecie to przypomnę, było to moje pierwsze poważniejsze przędzenie.
Pół kilo merynosa ubarwionego w części dodatkiem z gratisów uprzędłam w singla. Mimo, iż nitka była w miarę równa to szczerze mówiąc uzyskałam cienki sznurek. A pasja chuściana mi pomału przechodzi.
Rozkręciłam więc szybko na kołowrocie i wylazł z niej cały "artyzm".
Na tyle mi się ta nitka spodobała, że udziergałam z niej cały komplet. Zainteresowani znajdą szczegóły TU

W tym poście chcę tylko przekazać kilka informacji o czesance.
Kolor ma bardzo intensywny, prałam i płukałam ręcznie, barwnik jednak się ciągle wypłukiwał. W końcu zrobiłam trzecie pranie (raczej namaczanie) w środku do czyszczenia z octem z Lidla i w końcu się uspokoiło. Po praniu jest trak miękka, że ja ją noszę wprost na ciało. Płukałam w lenorze.

Wyrób nie był blokowany, wysuszony na ręczniku. Kapelusz nie dał mi się sfilcować przez naprzemienne kąpiele w gorącej i zimnej wodzie, dopiero pralka automatyczna na 40 st zrobiła filc. Świadczy to chyba o dużej odporności tej czesanki na błędy w praniu.

Po wszystkich zabiegach i tych praniach porównałam dziergadełko z dziewiczą wełną i nie ma żadnej różnicy w kolorze. Ten barwnik po prostu był w nadmiarze i trzeba go wypłukać, natomiast cały kolor we włóknach został.

Jestem z czesanki bardzo zadowolona!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...