Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

sobota, 22 stycznia 2011

Nowa prządka i You Tube .

Jak każda pewnie prządka, obejrzałam na You Tube setki filmików o przędzeniu i tkaniu :)
Pomyślałam sobie niedawno , że spróbuję nakręcić jakiś filmik sama. Pierwszy, z Egunią w roli głównej, przędącej wełnę na kołowrotku, nie doczekał się jeszcze premiery, ponieważ nie odkryłam do tej pory  programu do obróbki, umożliwiającego obrócenie obrazu o 90 stopni. Może mi podpowiecie ? Plisssss....

Zarejestrowałam się dzisiaj na You Tube i wykorzystując okazję, że nowa prządka uczy się kręcenia kółkiem,  zadałam jej pytanie przed kamerą .

Ponieważ droga do stania się gwiazdą-prządką nie jest łatwa, na początku konieczne okazało się przejście przez etap gręplowania wełny .


A potem  już tylko trzeba było   uważać , aby nitka się nie rwała.....
A na zakończenie kursu, tradycyjnie,  zdjęcie z własnoręcznie sprzędzioną nitką .Co myślicie o pomyśle dodawania do postów filmików? Co Waszym zdaniem warto sfilmować ?

11 komentarzy:

 1. Windows Movie Maker. czekam na tę premierę - w końcu nie zawsze występuję w roli gwiazdy filmowej ;-x
  Pozdrawiam szczególnie ciepło nową koleżankę - przadkę

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Elu:). Okazuje się , że mam ten program w systemie.

  OdpowiedzUsuń
 3. No, no, gwiazdrosko nam się zrobi :).
  Wg mnie warto nakręcać filmiki pokazujące pewne techniczne elementy, takie, które trudno opisać. Film też wymaga zastosowania opcji zwolnienie, bo wszystko dzieję się dość szybko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry pomysł! TECHNIKI! TECHNIKI! i nasze buzie uśmiechnięte :)))))

  OdpowiedzUsuń
 5. filmuj i zamieszczaj... koniecznie. czekam

  OdpowiedzUsuń
 6. Przędła już nie będę więc o filmikach nie będę też się rozpisywać.Ale popieram każdą pasję.Mocno i wyraźnie!!!
  A komentarz zostawiam na znak, ze tu byłam.I czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O! Na filmiki po polsku czekałam. Jako, że nie potrafię prząść proszę na początek o początki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. myślę sobie tak - technika i postęp winione są za zanikanie starych zawodów i umiejętności ale czy słusznie - w naszym wypadku okazują się nieocenioną skarbnicą wiedzy i pozwalają na swobodną wymianę myśli już nie mówiąc o takiej rewelacji jak filmiki "instruktarzowe" - super pomysł może przez polskojęzyczne filmiki grono wielbicielek i prządek w naszym kraju się powiększy

  OdpowiedzUsuń
 9. tak, tak, filmiki jak najbardziej. Techniki zdecydowanie. Przędzenia na kole, wrzecionie, czesania, farbowania itp itd. Do kamer drogie panie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę sie pochwalić,ze w końcu zdecydowałam się zapisać na kurs przędzenia. W sobotę idę i pochwalę się czy dałam radę załapać o co w tym wszystkim biega.

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozelko, z pewnością załapiesz :) Powiedz u kogo ten kurs robisz?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...