Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

czwartek, 19 maja 2011


Przypadek to coś, co często kieruje naszym życiem. A moja romantyczna, zmęczona dusza aż zawyła jak pierwszy raz przeczytałam o alpakach .Niedługo potem byłam ich właścicielką. Przyjechały pewnego marcowego wieczoru. Nie rozczarowałam się. To bardzo miłe i inteligentne istoty. Patrzą prosto w oczy i podobno czytają w duszy .Mają pewną wspaniałą cechę są dumne i nie zależne . Słuchają ,ale wykonują polecenia tylko jak chcą .Wystarczy zniecierpliwienie w głosie a można długo zaganiać je do obórki . Zachowują się tak jak by miały satysfakcję że nie potrafimy ich dogonić- to rodzaj zabawy, pokaz zwinności i sprytu! Jedyny sposób to pochwalić, powiedzieć coś miłym tonem. Rezultat natychmiastowy. Wręcz odwrotnie zachowują się w kantarku, łagodnieją pozwalają się dotykać nawet w głowę- za czym nie przepadają. Ale największym zaskoczeniem dla mnie był pierwszy dotyk ich futerka . Gęsta na pozór twarda skorupa włosów okazuje się w dotyku puszkiem. Ręka wpada w miękkość i łatwo dotyka skóry.
Walthaja

5 komentarzy:

 1. Witaj serdecznie na blogu :)
  Cieszę się, że pokazałaś nam swoje alpaki. Uwielbiam prząść ich wełnę i jestem ciekawa jakie masz zwierzęta i jaki mają kolor futerka .
  Z przyjemnością przeczytam, kiedy i w jaki sposób strzyżecie swoje alpaki.
  W Polsce pojawia się coraz więcej hodowców alpak i myślę ,że warto zainteresować się pięknym, alpaczym runem :)
  Z tego, co wiem planujesz je również sprzedawać ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale heca, kupiłaś alpaki!!! (pewnie ciągle to ostatnio słyszysz:)
  Fajny szwedzki stół:))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam !
  Tak sprzedaje wełnę, na razie mam tylko czarną z Tuptusia i ciemny Brąz z Linki.A alpaki mam już drugi rok . Po ostrych wpadkach ,mogę powiedzieć że już coś więcej wiem .Oczywiście nadal pilnie się uczę .Walthaja

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę :)))) piękne alpaki !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Walthaja - mam kłopot z zalogowaniem się na Twojej stronce ze sklepem. Plizz pomóż!

  mój adres: kankankaa (małpa) gmail (kropka) com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...