Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

sobota, 2 lipca 2011

Białe chmurki w sadzie.

Wczoraj odwiedziłam Egunię i jej owieczki.
Z lewej Rózia, z prawej Elka
Już z daleka zobaczyłam pasące się w sadzie dwie białe chmurki.Nie zdążyłam się im przyjrzeć , bo słysząc nadjeżdżający samochód , popędziły ukryć się w ulubionych krzakach. Mignęły mi tylko dwie grube futrzane duuupki i falujące w pędzie, długie ogony. Przy czym duuupka Elki była wyraźnie większa. Jako owca " mięsna" , ma tego mięska , w strategicznych miejscach więcej ;)
Obie owieczki są miłe, ale moje serce zawojowała Elka. Ma bardzo rozumne spojrzenie i obserwuje wszystko z uwagą. Zachowuje się właściwie jak pies, chodzi za Elą i pozuje do zdjęć.


Elka ma mięciutkie, delikatne runo. Jest wielkim łakomczuchem .Na czubku głowy rośnie jej właśnie grzywka.

owies jest tym , co owce lubią najbardziej
Zebrałyśmy też płatki pięknie kwitnącego nachyłka, bo w przyszłym tygodniu chcemy poeksperymentować z barwieniem wełny nachyłkiem i marzanną. Ela kupiła potrzebne odczynniki i papierki lakmusowe. Chcemy zobaczyć, jak odczyn zaprawionej wody wpływa na kolor.


Jakoś  ciężko mi było od Eli wyjeżdżać ....


7 komentarzy:

 1. Owieczki są urocze:)
  Przypomniały mi wakacje w Srebrnej Górze, pasące się stado owiec i moje miastowe psisko przymierzające się do ich zaganiania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takim pięknym modelkom trudno zrobić złe zdjęcie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie, "modelki" z tych łowiecek :) Eguniu, gratuluję podopiecznych.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja też na tę łąkę, paść się nie będę ale patrzeć to bym godzinami mogła:))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...