Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Śledziowaty baktus :)

Wcale nie miał taki być, ale zamiast dodawać oczka w co czwartym rzędzie, dodawałam w co szóstym. Tym sposobem , zamiast zgrabnego baktusa, podpatrzonego u Eguni wyszedł mi taki trzymetrowy .


Wełna z owcy kaszubskiej, ręcznie przędziona, na kołowrotku i wrzecionie. Wełna barwiona nachyłkiem i marzanną. Zdjęcie nie oddaje dobrze barw, bo dzień u nas dzisiaj deszczowy i nie mogę zrobić dobrego zdjęcia.
Na tym lepiej widać kolory.

żółte i zielone- płatki nachyłka, czerwienie-marzanna

6 komentarzy:

 1. Absolutnie piękny szal! Zwolennicy ekologicznego stylu życia padną na kolana :))

  OdpowiedzUsuń
 2. naturalne barwienie daje świetne efekty półtonów, pastelowych kolorów no i przede wszystkim nie są to czyste barwy (takie lubię najbardziej). Piękna kolekcja motków :))
  Co do szala to z tego co pamiętam wykazujesz ciągotki do dłuuugich szali, więc ten nie jest jakimś odstępstwem - będzie pięknym dodatkiem do wszystkiego:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Alicja, jak ktoś padnie na kolana, to chyba po to, aby wykopywać korzenie marzanny ;)

  Cieszę się , że szal Wam się podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 4. mi też się podoba! i zachwycam się kolorami z natury :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniala kolekcja moteczków - znając siebie, to zamiast coś z nich zrobić, to bym się tylko nimi zachwycała, macał , znów zachwycała i tak w kółko :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...