Elu ? czy mi sie zdaje ze one maja cos wiecej nicielnic niż standartowo?
Punkt 2- kolowrotki... no tu tradycyjnie po mazowiecku jest.
Punkt 3 ... ???co to jest na Boga i do czego słuzy??? Leniwa Kaśka w wersji mega xxxl?
Punkt 4- ??? do nawijania wełny na motki? czyżby??
Punkt-6-czesak do lnu.
Wszystkie te zakupy zostały wykonane u jednego sprzedawcy za dość przystępną cenę a jako gratis dostałam jeszcze maselnicę i urządzenie do robienia serów-.
Bardzo się cieszę z zakupów i gratisów ... choć w szkole zajęć z serów i warzenia masła robić nie zamierzałam.... ale kto to wie co się wydarzy.
Ten wielki wiatrak to chyba snowadło. Piękne zakupy. Liczba nicielnic może w krosnach wynosić od 2 do 16 nawet. Czteronicielnicowe są chyba najpopularniejsze. Gratulacje! Zakupy piękne.
OdpowiedzUsuńNo i jade wpiatek poznać włascicielkę tych cudów. Pani ma 84 lata i posiada zapasy lnu , tkaniny własnorecznie zrobione a co najwaz niejsze - wiedzę. Skaczę z radości- normalnie.
OdpowiedzUsuńTo trzecie to jest szpularz - używany przy snowaniu. A punkt czwarty może być ogromnym motowidłem także. Zazdroszczę wizyty. Pani musi być skarbnicą wiedzy.
OdpowiedzUsuńBrawo, Beato. Obserwowałam tę aukcję i byłam ciekawa, czy znajdzie się kupiec. Chyba lepiej nie mogło się to potoczyć :) Krosna i sprzęty pomocnicze na nowo ożyją, z czego cieszę się na równi z Tobą.
OdpowiedzUsuńWspaniałe zakupy , Beatko :)
OdpowiedzUsuńCudownie, że te piękne przedmioty, na nowo zaczną żyć .
Może starsza pani pokaże Ci, jak przędła na kołowrotku ? Jestem ciekawa, czy przędła na wrzecionie ?
Ależ zakupy niesamowite!!! Gratulacje!!!!
OdpowiedzUsuń