Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

środa, 3 sierpnia 2011

Zakupy do szkoły

Właśnie popełniłam zakupy do  swojej wymarzonej szkoły rękodzieła/ w budowie/. Oto   nr 1- krosna
Elu ? czy mi sie zdaje ze one maja cos wiecej nicielnic niż standartowo?
Punkt 2- kolowrotki... no tu tradycyjnie po mazowiecku jest.

Punkt 3 ... ???co to jest na Boga i do czego słuzy??? Leniwa Kaśka w wersji mega xxxl?
Punkt 4- ??? do nawijania wełny na motki? czyżby??

Punkt 5-To urządzenie znam . Obtłukuje się nim len z pierwszej ,, kory,, Ela mnie zaraz poprawi - i dobrze, czekam.
Punkt-6-czesak do lnu.
Wszystkie te zakupy zostały wykonane u jednego sprzedawcy za dość przystępną cenę a jako gratis dostałam jeszcze maselnicę i urządzenie do robienia serów-.
Bardzo się cieszę z zakupów i gratisów ... choć  w szkole zajęć z serów i warzenia masła robić nie zamierzałam.... ale kto to wie co się wydarzy.

6 komentarzy:

 1. Ten wielki wiatrak to chyba snowadło. Piękne zakupy. Liczba nicielnic może w krosnach wynosić od 2 do 16 nawet. Czteronicielnicowe są chyba najpopularniejsze. Gratulacje! Zakupy piękne.

  OdpowiedzUsuń
 2. No i jade wpiatek poznać włascicielkę tych cudów. Pani ma 84 lata i posiada zapasy lnu , tkaniny własnorecznie zrobione a co najwaz niejsze - wiedzę. Skaczę z radości- normalnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. To trzecie to jest szpularz - używany przy snowaniu. A punkt czwarty może być ogromnym motowidłem także. Zazdroszczę wizyty. Pani musi być skarbnicą wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo, Beato. Obserwowałam tę aukcję i byłam ciekawa, czy znajdzie się kupiec. Chyba lepiej nie mogło się to potoczyć :) Krosna i sprzęty pomocnicze na nowo ożyją, z czego cieszę się na równi z Tobą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe zakupy , Beatko :)
  Cudownie, że te piękne przedmioty, na nowo zaczną żyć .
  Może starsza pani pokaże Ci, jak przędła na kołowrotku ? Jestem ciekawa, czy przędła na wrzecionie ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ zakupy niesamowite!!! Gratulacje!!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...