Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

środa, 14 grudnia 2011

Fotorelacja z Festiwalu na MTP

Zgodnie z obietnicą dzielę się fotkami z Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, na który wybrałam się z Justyną. Impreza odbyła się w nowszej części poznańskich targów, w dwóch budynkach, do których przechodzi się w zamkniętej przestrzeni. Podobało mi się takie rozwiązanie.

Wśród wielu ciekawych stoisk odnalazłyśmy panie tkaczki z Janowa, z którymi mile spędziłyśmy czas rozmawiając oczywiście o tkaniu :)

Panie zabrały ze sobą stary kołowrotek i małe krosna. Justyna poznawała tajniki dwuosnowówki. Tak się złożyło, że byłam na targach dwa dni pod rząd - pierwszego dnia zapomniałam gotówki, a przecież nie mogłam odejść z pustymi rękami, gdy Janów przyjechał do Poznania.

Wybór tkaniny był trudny, zdecydowałam się na kwadratową w romby.

Na do widzenia poprosiłam o wspólne zdjęcie z paniami Filomeną Krupowicz (po lewej) i Danutą Radulską, tkającymi tradycyjne dwuosnowówki.

W moim odczuciu tegoroczne targi rękodzieła miały lepszą ofertę niż zeszłoroczne, i to nie tylko ze względu na obecność pań tkaczek ;) Relację z imprezy zamieściła też na swoim blogu Karolina G. - po Festiwalu...

4 komentarze:

 1. Ano tak, wszystko się zgadza :)
  U siebie też co nieco dorzuciłam do tematu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcie trzech tkaczek jest wspaniałe:)

  Dziękujemy za relację :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę bardzo.
  Na ostatnim zdjęciu nie ma pani Ludgardy Sieńko, która była zajęta rozmową, ale za to jest na drugiej fotce ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...