Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

sobota, 11 lutego 2012

Wyzwanie. Zaczynam od początku.

Niestety, muszę zaczynać wyzwanie od nowa. Alpaka nie nadaje się na mitenki i rękawiczki. No chyba , że na takie, jak to mówią na Kaszubach "kościołowe" . Obejrzałam mitenki Eguni z alpaki, częściowo podfilcowane, obejrzałam moje własne rękawiczki z alpaki, robione w ubiegłym roku, też częściowo podfilcowane i postanowiłam zacząć jeszcze raz.

Wełna z polskiego merynosa, przędziona na wrzecionie , farbowana w koszenili. Niektóre partie farbowane w koszenili i marzannie i jeszcze w czymś, czego nie pamiętam.Jednym słowem, efekty różnych farbiarskich eksperymentów. Zielona, farbowana w ubiegłym roku, będzie na małe, wrabiane wzorki.

Może ktoś, to ma ochotę na uczestniczenie w wyzwaniu, do mnie jeszcze dołączy? 

6 komentarzy:

 1. Ja bym chętnie dołączyła, bo nie zdążyłam w styczniu, a w zasadzie zdążyłam uprząść, ale moje zaproszenie wygasło i nie mogłam posta wysłać więc może zdążę w lutym. Mitenki będą oczywiście z wrzosówki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. O jak miło :) Nie będę sama .

  Zaproszenia do pisania na blogu nie wygasają. Może ten problem z postem, był po stronie Bloggera?

  OdpowiedzUsuń
 3. Więc to blogger, ale jak to "ugryźć"? On mi mówi, że wygasło

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprawdziłam na liście uczestników i jesteś tam wymieniona. Może wyślij mi na polskiewrzeciona@gmail.com , jakiś swój inny adres? Zaproszę Cię raz jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki fantastyczny kolor, mitenki będą na pewno śliczne.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...