Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

czwartek, 21 stycznia 2010

Czesankowy zawrót głowy


Na polskim rynku jest dostępnych coraz więcej pięknych kolorowych czesanek. Wszystkim, którzy myślą o przędzeniu własnych barwnych włóczek, gorąco polecam książkę towarzyszącą mi już od dłuższego czasu. To publikacja Anny Starmer Jak dobierać kolory (Wyd. Arkady, Warszawa 2007). Książka jest naprawdę uniwersalna. Z jej pomocą można zaplanować zarówno kolorystykę własnego mieszkania, jak i dodatki do stroju. Piękne czesanki, które są widoczne na zdjęciu, pochodzą z kolekcji Rozelli z forum Craftladies. Dziękuję Rozellko za ich udostępnienie :). Rozella kocha czesanki i wie o nich bardzo dużo. Mam nadzieję, że opowie nam o nich na blogu.

2 komentarze:

  1. Piękny kosz i ciekawa książka.Rzeczywiście warto się za nią rozglądnąć, bo widzę,że autorka zna się na rzeczy. Bardzo lubię łączyć piasek pustyni z turkusem, czekoladę z błękitem, czarny z pomarańczą... ( widzę), a częściowo czuję,że to tam jest :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Elu, dziękuję za tak miła rekomendację. To prawda fascynuje mnie czesanka. Gdzie tylko mogę staram sie zdobyć kolejną nową. Jak tylko zrobi się cieplej, wybiore się w okolice Ślesina /Koninskie/ do Alpakarni. Jest tam hodowla alpak. To zwierzęta parzysto kopytne z rodziny wielbłądowatych. Maja przepiękną jedwabista sierść. Oczywiście chcę zobaczyć jak wygląda i jaka jest w dotyku czesanka pochodząca z wełny tych uroczych i łagodnych zwierząt.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...