Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

piątek, 15 stycznia 2010

Kurs przędzenia wełny na kołowrotku, Lądek-Zdrój, prowadząca Daniela LinhartovaKURS PRZĘDZENIA NA KOŁOWROTKU I FARBOWANIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH odbędzie się 20-21-22.05 2010 roku w Lądku Zdroju

Warsztaty poprowadzi Pani Daniela Linhartova, przedstawiciel firmy Ashford, osoba o wieloletnim doświadczeniu i ogromnej wiedzy. Swój warsztat pracy nieustająco wzbogaca o szkolenia u światowych sław przędzenia, filcowania i tkania.

Pani Daniela to osoba bardzo pogodna i niezwykle sympatyczna.


Szkolenie rozpocznie się w czwartek w godzinach popołudniowych częścią teoretyczną poświęconą wełnie. Poznacie Panie typowe cechy większości włókien pochodzenia zwierzęcego i roślinnego na przykładzie przywiezionych próbek. To jedna z niewielu możliwość poznania prawdziwego kaszmiru, moheru, wełny szetlandzkiej, angory, alpaki, possum, bambusa, surowego włókna lnianego i wielu innych.

Przewidywany czas trwania : 3 godziny.

Piątek to część praktyczna.

Rozpoczniemy od dokładnego poznania budowy kołowrotka i jego możliwości, samodzielnie przygotujemy dla siebie czesanki, korzystając z czesacza bębnowego i szczotek ręcznych. Każda z Pań będzie miała możliwość pracy na wszystkich kołowrotkach firmy Ashford. Przywieziemy ich 6, a do niektórych dostarczymy także specjalistyczne krzesła, by pokazać, jak powinna wyglądać prawidłowa postawa prządki.

Przewidywany czas trwania : 8 godziny ( po pierwszych czterech godzinach przerwa na spacer po Lądku, zdjęcia, ew. lunch)

Sobota to zajęcia teoretyczne wraz z pokazem farbowania wełny metodami naturalnymi oraz chemicznymi.

Przewidywany czas trwania : 3 godziny

W piątek po kolacji, wszystkie kołowrotki zostaną udostępnione chętnym uczestnikom kursu do samodzielnych prób.

Koszt szkolenia obejmuje warsztaty, tłumaczenie , materiały szkoleniowe w języku polskim, certyfikat ukończenia kursu, runo do prób, farby, wyżywienie ( 2 śniadania i 2 obiadokolacje na osobę) oraz dwa noclegi.

Cena całości wynosi: ok. 560zł

Szczegóły dotyczące miejsca, zasad rezerwacji i sposobu płatności można poznać tu:

WWW.fanaberiawpradze.blogspot.com


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

2 komentarze:

  1. Ja się wybieram i prawdę mówiąc nie mogę się już doczekać :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...