Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

piątek, 15 stycznia 2010

Kurs przędzenia wełny w Poznaniu, prowadząca Zofia KromskaPodstawowe informacje

Data: 27 lutego godz. 14.00-19.00
28 lutego godz. 10.00-15.00
Czas trwania: 10 h
Miejsce: Pracownia SztukaPuka w Poznaniu, ul. Matejki 44/2
Prowadząca: Zofia Kromska
Koszt: 220 zł

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi rodzajami kołowrotków, m.in. typu saksońskiego, norweskiego, z napędem na jeden lub dwa sznurki, z pojedynczym lub podwójnym pedałem.
Przedstawione zostaną budowa i zasada działania kołowrotków, a także omówione akcesoria i sposoby przygotowania wełny do przędzenia.
Uczestnicy będą mieli możliwość pracy na różnych typach kołowrotków oraz przędzenia różnych rodzajów wełny: europejskiej nizinnej, merynosa australijskiego, górskiej.
Będzie również możliwość spróbowania przędzenia z użyciem wrzeciona.

To propozycja dla tych, którzy chcieliby swoje wyroby na drutach lub na ramie tkackiej czy krośnie wykonać od początku do końca samodzielnie, czyli samemu dobierać jakość wełny, grubość skrętu, melanże, dodatki (np. jedwab, moher).

To propozycja dla wszystkich, których ciekawi, jak robiły to nasze babki i jak można współcześnie wykorzystać przędzenie w pracy edukacyjnej oraz artystycznej z młodzieżą i dorosłymi.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: info@sztukapuka.pl
www.sztukapuka.pl

Dodane 2 marca 2010 r.
Relację z warsztatów można przeczytać tu i tu .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...