Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

poniedziałek, 31 maja 2010

Kurs przędzenia Zosi Kromskiej w Pracowni Sztuka PukaTych, którzy mają ochotą nauczyć się pracować na kołowrotku, Agnieszka Jackowiak zaprasza do swojej Pracowni Sztuka Puka w Poznaniu na:

" [...] kurs przędzenia wełny na kołowrotku. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznania się z różnymi rodzajami kołowrotków, m.in. typu saksońskiego, norweskiego, z napędem na jeden lub dwa sznurki, z pojedynczym lub podwójnym pedałem. Przedstawiona zostanie budowa i zasada działania kołowrotków oraz omówione akcesoria i sposoby przygotowania wełny do przędzenia. Uczestnicy będą mieli możliwość pracy na różnych wersjach kołowrotków oraz przędzenia różnych rodzajów wełny. Będzie również możliwość spróbowania przędzenia z użyciem wrzeciona. To propozycja dla tych, którzy chcieliby swoje wyroby na drutach, na ramie tkackiej czy krośnie wykonywać od początku do końca samodzielnie - samemu dobierać rodzaj wełny, grubość skrętu, melanże, dodatki (np. jedwab, mohair). To propozycja dla tych wszystkich, których ciekawi, jak robiły to nasze babki i jak można współcześnie używać przędzenia w pracy edukacyjnej i artystycznej.

Prowadząca: Zofia Kromska
Termin: 19 czerwca godz. 16.00-20.00, 20 czerwca 10.00-14.00
Koszt uczestnictwa: 220 zł
Liczba miejsc ograniczona!!!".

Jeżeli chcecie obejrzeć zdjęcia z poprzedniego kursu i poczytać o szczegółach, zapraszam tutaj.

2 komentarze:

  1. Kurczaki, mam nadzieję, że odbędzie się taki warsztat jeszcze w innym terminie, ten mam już zajęty :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Sarenzir, to już drugie warsztaty Zosi Kromskiej, więc pewnie będzie ich więcej. Tym bardziej, że coraz więcej osób zaczyna interesować się przędzeniem wełny na kołowrotku:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...