Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

sobota, 5 czerwca 2010

Urok starych fotografii - zdjęcie drugie

Wiele lat temu wraz z Ojcem wywoływałam zdjęcia ze starych szklanych negatywów. Negatywy te oraz stare fotografie przekazała mojemu Tacie wdowa po Józefie Brillowskim, znanym fotografie kartuskim. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że zacznę zbierać fotografie ludzi zajmujących się przędzeniem. Teraz to zdjęcie powiększyło moje zbiory.
Tym razem wiem, kim była prządka przedstawiona na zdjęciu. To Pani Koszałkowa z Miechucina. Fotografia pochodzi z okresu przedwojennego i po raz pierwszy była publikowana w przewodniku turystycznym Wilhelma Schwandta Karthaus und die Karthauser Schweiz z 1913 r. (Danzing A.W. Kafemann GmbH).
Jestem bardzo ciekawa, czy żyje jeszcze ktoś z rodziny tej kaszubskiej prządki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...