Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

niedziela, 11 lipca 2010

wrzeciono na zamku w Olsztynie

w telegraficznym skrócie:]
dziś wzięłam udział w pokazie na zamku w Olsztynie (o turnieju można poczytać i zdjęcia obejrzeć tutaj ) i zrobiłam pierwsze, ekspresowe warsztaty z przędzenia na wrzecionie. uczennica zaś w mig złapała o co chodzi i uprzędła bardzo ładną (zdecydowanie ładniejszą niż moja pierwsza) nitkę z wełny, która została mi jeszcze po warsztatach u Eli.

2 komentarze:

  1. W tych ciuchach i z wrzecionkiem wyglądacie bardzo godnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciuchy sa nie tylko ładne, ale przede wszystkim bardzo wygodne :) Jednak nie ma to jak sprawdzone wzory sprzed wieków i tkaniny naturalne.

    Ha, już wiem dlaczego tak szybko złapałam, jak prząść - gram na gitarze, więc mam bardzo sprawne palce lewej ręki :)

    Mój mąż chce się zabrać za tkanie z tego co uprzędę. Boski facet :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...