Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

wtorek, 10 sierpnia 2010

krosna

*przepraszam, że wklejam post nie traktujący bezpośrednio o tkaniu, jakby co do usunięcia*

cena krosien u pana stolarza jest zaporowa. gdyby ktokolwiek słyszał/wiedział o sprawnych krosnach na sprzedaż w rozsądnych wymiarach i rozsądnej cenie proszę o kontakt.

12 komentarzy:

 1. Możesz napisać więcej o cenniku ? Sama jestem ciekawa jakie to krosna i jakie ceny ?
  Ja sama mam dwa krosna poziome. Jedno o szerokości tkania 2m jest na sprzedaż . Aby je ustawić trzeba naprawdę dużo miejsca. Ale za to można na nich tkać tkaniny np. na namioty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja słyszałam ze około 4 tys za krosno, tak przynajmniej płacił znajomy, a tkanie na nim pozostawia wiele do życzenia

  OdpowiedzUsuń
 3. 4500 pln za krosno poziome 100x100x100 cm, szerokość tkaniny jaką można uzyskać -maks 64 cm.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiemy tak,materiał(drewno i wszystko co jeszcze potrzebne)na nasze cztero nicielnicowe krosno kosztował około 500zł reszta to umiejętność opserwacji i wyciągania wniosków plus zdolności manualne.Czas pracy tydzień.
  Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Małe krosna można kupić u Kromskich - może to dobre na początek? Ceny niestety nei pamiętam, ale udzielają takich informacji mailowo i telefonicznie

  OdpowiedzUsuń
 6. niestety korelacja wielkości do ceny krosien u Kromskich jest bardzo niekorzystna.

  OdpowiedzUsuń
 7. ...poza tym krosienka Kromskiego nie mają nicielnic. Moim zdaniem , jak już inwestować w krosna, to takie z 4 nicielnicami, aby mieć możliwość robienia różnych wzorów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja bym polowala na allegro.
  Zobacz tu :
  http://allegro.pl/item1167147134_antyki_krosno_xix_wiek_dobry_stan.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Aniu,niestety te krosna wyglądają na złożone z kilku egzempalarzy. Elementy nie pasują do siebie. Prawdę mówiąc , ja jeszcze nie znalazłam na Allegro dobrych starych krosien. Poza tymi które mam ( lata 60 ) i kilkoma egzeplarzami krosien pionowych z lat powojennych.
  W krosnach drewnianych często elementy takie jak wały robocze, pękały w wyniku dużych naprężeń. Dlatego, przy zakupie trzeba je dokładnie obejrzeć, bo brakuje stolarzy , którzy potrafię dorabiać części do krosien czy kołowrotków.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam wiejskie krosno za 350 zł ale ma jeden mankament - jak to wiejskie krosno, jest duze...

  OdpowiedzUsuń
 11. Należy szukać po wsiach mazurskich mp okolice Giżycka. Mozna znaleźć oryginalne, tanio i na chodzie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...