Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

poniedziałek, 9 sierpnia 2010

Witam serdecznie!

Witam wszystkie przędące Panie!
(bo żaden Pan się zdaje się nie ujawnił).
Mam na imię Iza i niedawno przeniosłam sie z Katowic na wieś, do Kidowa.
Jestem plastykiem i moją pasją są rękodzieła, tworzenie od podstaw i zgłębianie tajników ginących zawodów. Przędę od niedawna i dopiero co stworzyłam bloga - specjalnie po to, by uczestniczyć w PRZĄŚNICZCE.
Zachwyca mnie możliwość wytwarzania własnych przędz, o ulubionej kolorystyce i fantazyjnej formie. Sam proces powstawania przędzy jest pierwotny i trochę magiczny...


 

Chcę poszukać możliwości innego niż tylko szydełkowanie lub robótki na drutach
zastosowania artystycznej, ręcznie przędzonej wełny.
Na przykład coś takiego: ufilcowany pokrowiec na butelkę i ozdobny oplot z uprzędzionej wełny...
Farbować raczej nie będę... z przyczyn oczywistych - mam pod dostatkiem wystarczającą ilość kolorów. Ale podziwiam Wasze zaangażowanie w poszukiwaniu nowych metod i wspaniałe efekty tych prób!
Pozdrawiam sredecznie:)

6 komentarzy:

 1. Witaj na blogu :)Jestem ciekawa jakie zastosowania wymyślisz dla włóczek własnoręcznie przędzionych. A na jakim kołowrotku przędziesz ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny te pokrowiec na butelkę. Lubię takie połączenia różnych technik.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyborne te pomysły z filcem i wełną! Iza - jeszcze nas zadziwisz!

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj:) przędę na kołowrotku Fantazja by Kromski made. Kołowrotek jest prosty w formie i obsłudze oraz precyzyjny w wykonaniu, polecam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę , że Fantazja zbiera same dobre oceny i jest najczęściej kupowanym , nowym kołowrotkiem w Polsce. Zastanawiam się, czy nie kupić jej dla osób, które biorą udział w kursach. ( dla siebie też ;), ale miło mieć dodatkowe argumenty za zakupiem 11 kołowrotka) Jakie jest Wasze zdanie ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Spodobała mi się ta prosta i nie udająca swoją formą starych, zabytkowych kołowrotków konstrukcja. Jeśli nie autentyk - to wolę współczesność! Nie mam oczywiście jeszcze wielkiego doświadczenia, ale to dość skuteczne i łatwe w obsłudze urządzenie:) no i oczywiście cena przystępna...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...