Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

piątek, 22 października 2010

Barwy natury - opadłe liście orzecha włoskiego.

Grabię, w ostatnich dniach, opadłe liście orzecha rosnącego w ogrodzie i postanowiłam sprawdzić, co za kolor w nich mieszka.
Na ałunie, oraz ałunie z niewielkim dodatkiem siarczanu miedzi, można uzyskać bardzo przyjemnie oliwkowe kolory :

5 komentarzy:

 1. To pasemko pierwsze od góry...mniam...:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znów piękne kolory ci wyszły, Elu. Twoja kolekcja kolorów naturalnie farbowanych wełenek zacznie przypominać te na stoisku z targów w Londynie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha! Ciekawe, bardzo ciekawe! Już zbieram liście z orzecha. Bo coś czuję, że złapałam bakcyla!

  OdpowiedzUsuń
 4. Asiu, naprawdę warto pobawić się w farbowanie naturalne. Eksperymentowanie i znajdowanie kolorów, w zwykłych zielskach rosnacych w ogrodzie i okolicy jest wielką zabawą :)Jestem ciekawa, czy masz już swoje wrzecionko ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...