Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

środa, 24 listopada 2010

ABC przędzenia - indeks

W zakładkach na górnej belce naszego bloga pojawił się link do strony ABC przędzenia

Ta strona stanowi rodzaj indeksu do rozrastającej się "Prząśniczki", a jednocześnie mini-słownik pojęć związanych z przędzeniem.

Linki wewnętrzne prowadzą do postów, których autorkami są poszczególne współtwórczynie naszego bloga. Strona jest powoli rozbudowywana, dlatego nadal niekompletna. W komentarzach do tej strony możecie umieszczać hasła, na których bardzo Wam zależy (bo szukacie takich informacji) - będą umieszczane w pierwszej kolejności.

Szanujemy język polski i dlatego staramy się używać polskiego nazewnictwa, choć czasem to trudne, bo polskich nazw na niektóre rzeczy nie ma ;-) Z tego powodu czasami używany angielskich określeń i staramy się objaśniać ich znaczenie po polsku.

2 komentarze:

  1. och, co za cudny pomysł brakowało mi czegoś takiego okropnie - wszak laikiem jestem i taki zbiór to dla mnie wymarszona sprawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobry pomysł na ten indeks.
    Tak ku porządkowi w indeksie. Motowidło powinno być hasłem głównym, a nazwa angielska w nawiasie, ponadto pod n nazwa angielska i odsyłacz do motowidła pod literą m.
    Typy wełen - pod w, hasło wełna typy.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...