Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

poniedziałek, 15 listopada 2010

Urok starych widokówek - mały salonik.

Pełna spokoju przedwojenna widokówka, zatytułowana mały salonik. Jakoś mi się dobrze na sercu robi , jak na nią patrzę, bo jest tu właśnie to, co wiąże się dla mnie z przędzeniem. Cisza, spokój, miarowy rytm pracującego koła ...

4 komentarze:

 1. Czy Ty wiesz Elu, że ja się do kołowrotka przebieram? Włos w kok i taka niesamowita spódnica, prawie "kankanka" z falbanami z całego koła.... i tylko noga na człapieju bez obuwia śmieszy. Staram się, aby rodzinie utrwaliło się wzrokowo, że to wyjątkowe zajęcie.
  Tak między babami, to wiem, że wtedy bardzo podobam się mężowi :))) i podziwia wszystko co na szpuli i nigdy nie poprosił w czasie filmu, abym przerwała, bo mu kołowrót przeszkadza.
  I siedzę w pobliżu okna, tylko przestrzeni dokoła nie mam jak w tym salonie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A Ty wiesz, że z tym podobaniem się to masz rację :)
  I z tym podziwianiem , że z runa robi się nitka .A turkotać kołowrotkiem , przy oglądaniu filmów to i ja turkoczę , bez żadnych przeszkód.
  Zauważyłyście jakich my mamy wspaniałych mężów ? Jak nas wspomagają, jak nie robieniem zębatych narzędzi, to podziwianiem ?

  OdpowiedzUsuń
 3. I jeszcze jak przychodzą jacyś znajomi i nowe osoby (ostatnio np spec od pieca obcy facet) to mój mąż zaraz zagaduje: "A moja żona na kołowrotku przędzie! Pokaż Aniu!"
  Chwali się tym, chociaż sam wzbrania się, gdy proponuję, że go nauczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mu się nie dziwię, że się wzbrania .Pewnie myśli , że do przędzenia musi ubrać "kankankę' ;))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...