Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

czwartek, 30 grudnia 2010

Podsumowanie roku 2010

Nasz wspólny prząśniczkowy blog istnieje od roku i myślę, że warto zrobić małe podsumowanie.
Jest nas - tu, na blogu - coraz więcej, ale pojawiają się także coraz liczniejsze prządki "niezrzeszone". 

Bardzo mnie cieszy wzrastająca popularność przędzenia. Dla mnie jest to zajęcie dające wiele satysfakcji, o kontynuowaniu tradycji, powrocie do źródeł nie będę pisała: czujecie ten temat, prawda?

A teraz moje podsumowanie.

Najpierw obrazkowe:
Ten rok to dla mnie rok uczenia się i doskonalenia techniki przędzenia. Przepuściłam kilometry wełny przez palce, zwinęłam ze trzydzieści motków własnej włóczki. Poznawałam różne gatunki wełny i innych włókien, uczyłam się je prząść. Latem próbowałam bawić się w farbowanie naturalne: tu jeszcze dużo lekcji mam do odrobienia.
Jednak najcenniejsza w tym mijającym roku dla mnie rzecz, to spotkania z Wami: te na żywo i te wirtualne. Rozmowy o wełnach i nitkach, o kręceniu kołowrotkiem. Wspólne zainteresowania, wspólne tematy... Możliwość poznania niektórych z Was osobiście to dla mnie wielka radość, mam nadzieję, że będziemy miały okazję spotykać się i w nadchodzącym roku.
Pozdrawiam i proponuję Wam umieszczenie tu swoich podsumowań roku prząśniczki.

3 komentarze:

  1. Bardzo imponujący dorobek! A jaki piękny!
    Niech Nowy Rok będzie jeszcze bardziej bogaty w kolory i w ilość włóczki!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale fajne podsumowanie :)Idę napisać swoje ...
    Elu, dziękujemy za życzenia. Twój dorobek też jest imponujący, oraz działający bardzo mobilizująco... :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...