Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

sobota, 10 września 2011

Domek Tkaczki


Od wielu lat zajmujemy się upowszechnianiem tkactwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Pracowaliśmy m.in. przy projektach : „Biołe Portki”, „Werniks,cołnek i wisinka”, „ Dzień Tkaczki”., Obok swojego domu w Bliżynie urządziliśmy Domek Tkaczki, w którym prowadzimy warsztaty i organizujemy spotkania. Dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 r. został odtworzony proces obróbki lnu i powstała publikacja „Biołe Portki”. Współpracujemy z wieloma organizacjami, np. przy projekcie „Wio, koniku po chodniku” ze Stowarzyszeniem RDEST, Stajnią Jagiełka i Zespołem Szkół w Bliżynie.
W Dzień Tkaczki, czyli w pierwszą sobotę października, otwieramy swoją pracownię dla wszystkich, którzy chcą poznać tradycyjny sposób powstawania tkaniny. Inspirujemy innych pasjonatów w Polsce do podobnych działań, dzięki czemu Dzień Tkaczki zyskał rangę wydarzenia ogólnopolskiego.
Urszula i Grzegorz - Domek Tkaczki

4 komentarze:

 1. Szkoda, że tak daleko! Czekamy na relację po imprezie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba , to co robicie :)
  I marzy mi się Dom Tkaczki tu, na Kaszubach.Prawdę mówiąc brakuje mi tylko miejsca, bo i krosna i kołowrotki już mam :)

  Czy jest możliwość zakupienia Biołych Portków ?

  Tak jak Egunia, żałuję, że mam do Was tak daleko.To będzie ciekawe wydarzenie .
  Pozdrawiam :)
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 3. Bliżyn jest położony tuż przy krajowej "siódemce", dzięki czemu ma bardzo korzystne połączenie z Kielcami, w których jest dobra baza noclegowa.Noclegi można też znaleźć w Bliżynie(gospodarstwa agroturystyczne) i Skarżysku-Kamiennej.Szczegóły dotyczące publikacji "Biołe Portki" znajdą się w Komorze Prządki .
  Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Urszulo, wysłałam do Pani maila z zapytaniem. Proszę o kontakt :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...