Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

piątek, 16 września 2011

Prządka on tour ;-)

Ostatnio przędę głównie "w podróży" - na wyjazdach historycznych (co akurat się rozumie samo przez się),
w pociągu, w kawiarni, w galerii handlowej...

Biała nitka - uprzędziona na Ciechanowie, w większości podczas wykładu prof. Duczko - trzeba było czymś zająć ręce. A szara to owoc ostatniego wyjazdu do Łodzi - wyjazd w sprawach zawodowych, ale że później miałyśmy ze współpracowniczkami nieco czasu - to zrobiłam im mini-wykład o przędzeniu ;-) Kto wie, może złapią bakcyla :D
Przędza posłuży najpewniej do zszycia nowej kiecki historycznej - kolejną planuję z ręcznie tkanej wełenki od Fuscherów.


A tutaj ciekawski psi nos, sprawdzający co to ciekawego i czy aby nie nada się do obgryzania...


I właściciel ciekawskiego nosa, nieco znudzony:


A tymczasem dojrzał dziki bez - będzie farbowania :-)
Muszę też zaopatrzyć się w większą ilość czesanki - albo i runa, zawsze to więcej zabawy - w sam raz na długie zimowe wieczory. Oglądałam ostatnio tą tutaj: http://www.worldofwool.co.uk/ i zamarzyła mi się taka z norweskiej albo fińskiej owieczki. Ale póki co trzeba będzie rozejrzeć się w bliższej okolicy :)

Pozdrawiam! :)

EDIT: Tak mi się przypomniało jeszcze, dla osób ciekawych "rekonstrukcyjnych" klimatów - filmik z jednej z najlepszych (i na wysokim poziomie "poprawności historycznej będących) wczesnośredniowiecznych imprez: http://ciechanow.tv/archives/742  

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. O, to jest nas dwie . Ja też przędę na wrzecionie podczas podróżowania :)
  Zaciekawiła mnie tkanina , która służy za tło . Co to jest za materiał ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wełniany pled, podobno ręcznie tkany, ale prawdę mówiąc mam co do tego wątpliwości.
  Bardzo gryzący i bardzo ciepły, no i fajne tło do zdjęć :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...