Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

czwartek, 29 marca 2012

Ciekawostka historyczna :)

Wieki całe mnie tu nie było - ostatnio więcej szyję (chociaż często gęsto nićmi własnego wyrobu) niż robię cokolwiek w sprawie przędzenia :) Ale - dodam na swoje usprawiedliwienie - wzięłam się ostatnio za szydełkowanie. Ostatnie podejście do szydełka miałam jeszcze we wczesnej podstawówce i nic z tego nie wyszło. Tym razem znajoma pokazała mi co i jak - i załapałam :)

A tymczasem w ramach historycznej ciekawostki - przędąca dama z XI w. Konkretnie to Maryja na przedstawieniu z soboru św. Zofii w Kijowie :)


Pozdrawiam!

Olof

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...