Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

środa, 18 kwietnia 2012

Warsztaty przędzenia na kołowrotku w Poznaniu

Zapraszam do Poznania na czerwcowe warsztaty przędzenia wełny na kołowrotkach Kromskich.

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznania sie z różnymi rodzajami kołowrotków, m.in typu saksońskiego, norweskiego, z napędem na jeden lub dwa sznurki, z pojedyńczym lub podwójnym pedałem. Przedstawiona zostanie budowa i zasada działania kołowrotków oraz omówione zostaną akcesoria i sposoby przygotowania wełny do przędzenia.

Uczestnicy będą mieli możliwość pracy na różnych wersjach kołowrotków oraz przędzenia różnych rodzajów wełny w nitkę pojedynczą oraz łączenia dwóch nitek w jedną (z użyciem szpularza). Będzie również możliwość spróbowania przędzenia z użyciem wrzeciona.

To propozycja dla tych, którzy chcieliby swoje wyroby na drutach lub na ramie tkackiej czy krośnie wykonać "od początku do końca" samodzielnie - samemu dobierać jakość wełny, grubość skrętu, melanże, dodatki (np. jedwab, moher). To propozycja dla wszystkich, których ciekawi jak to nasze babki robiły i jak można współcześnie używać przędzenia w pracy edukacyjnej i artystycznej z młodzieżą i dorosłymi.

Prowadząca: Zofia Kromska

Termin: 9 czerwca godz. 16.00 – 20.00, 10 czerwca godz. 10.00 – 13.00
Czas trwania: 7 h
Koszt uczestnictwa: 220 zł
Miejsce: Poznań, Pracownia/Sklep Hobby-Welna, ul. Kasprzaka 42
Zapisy: agajacko@wp.pl
Zapisy prowadzone do 10 maja! Ilość miejsc ograniczona!

Pozdrawiam Agnieszka Jackowiak
www.hobby-welna.pl

7 komentarzy:

 1. Jakie wspaniałe warsztaty!Ależ bym chciała wziąć w nich udział,tylko bardzo daleko ode mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja osobiście pragnę czegoś bliżej Trójmiasta bo Poznań daleeeko:-/ I jak zwykle mam wrażenie że wszystkie ciekawe rzeczy dzieją się na drugim krańcu Polski :-/

  OdpowiedzUsuń
 3. No właśnie ciut za daleko :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra okazja, aby wypróbować różne rodzaje kołowrotków. Miłych warsztatów !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że dobre warsztaty nigdy nie są za daleko.

  OdpowiedzUsuń
 6. No ja już prząść umiem, ale mogę ze szczerego serca polecić Agnieszkowe ;) warsztaty, ostatnio byłam u Agnieszki na warsztatach szycia i było bardzo miło , konstruktywnie i kreatywnie. Pozdrawiam
  Justyna

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja bym pojechała bo mi się "Polonez" marzy, ale 9 czerwca nie dam rady :((

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...