Zaproszenie

Zapraszam wszystkie polskie prządki i prządków do współtworzenia tego bloga. Myślę , że miło będzie mieć miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać o naszej pasji przędzenia wełny na wrzecionach i kołowrotkach, pooglądać piękne, samodzielnie zrobione włóczki i rzeczy z nich wykonane. Kto wie, może przyjaźnie zawarte na tym blogu sprawią, że spotkamy się również w rzeczywistym świecie i zaśpiewamy wspólnie Prząśniczkę :) .Blog został zamknięty i przeniesiony na WordPress. The blog was closed and moved to WordPress:
http://polskiewrzeciona.wordpress.com/

czwartek, 18 sierpnia 2011

Muzeum Wsi OpolskiejNa szlaku wakacyjnym odwiedziłam Muzeum Wsi Opolskiej. Jak widać na kolażu (można powiększyć przez kliknięcie) warto to miejsce odwiedzić, żeby wśród wielu eksponatów obejrzeć i te związane z tkactwem. Są krosna, snowadła, szpularze. Obejrzeć można także kołowrotki, motowidła, prząsnice, szczotki do lnu. Oczywiście to tylko fragment ekspozycji tego muzeum. Warto zajrzeć do karczmy i sklepu, zagród gburskich i dawnej szkoły :) Polecam!

5 komentarzy:

 1. Super sprawa. Oba opisane przez Ciebie muzea mają ładne, ciekawie zaaranżowane ekspozycje. Ja nie mam takiego szczęścia: Muzeum Etnograficzne w Poznaniu ma bylejaką ekspozycję w sali poświęconej tradycyjnemu tkactwu (stan na czerwiec br.), w skansenie w Dziekanowicach w jednej z chat stoją nieosnute krosna bez nicielnic, a krosna "z prawdziwego zdarzenia" znajdują się ponoć w chacie będącej obecnie w remoncie (byłam tam podczas minionego weekendu). Lepiej sytuacja wygląda w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie - byłam, widziałam, wybieram się ponownie jutro ;) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Alicjo - to koniecznie zrób zdjęcia. Myślę, że warto o takich miejscach pisać. na moim szlaku wakacyjnym jest jeszcze Bielsko-Biała, gdzie jest "Dom Tkacza" - tylko nie wiem, czy rodzinie cierpliwości starczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne miejsce :) Elu, a czy w chacie tkaczki był pokaz tkania lub przędzenia?

  OdpowiedzUsuń
 4. ale zazdraszczam.dzieki ze chocaz poogladac moge.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...